GEOGEBRA

geogebra_logo

Merhaba değerli okurlarım,

Bu hafta sizlere geçen dönem dersini aldığım geogebra programıyla ilgili genel bir bilgi vereceğim. Ben sizlerle bu haberi paylaşırken geogebrayı kısaca tanıtmayı amaçlıyorum. Geogebra, keşfedilmesi gereken bir deniz misali çok geniş, yararlı ve eğlenceli bir programdır. Geliştirilmesi gereken birtakım yanları olsa da hem öğreticiye hem de öğrenene (özellikle görsel zekası yüksek olanlara) oldukça yarar sağlayan bir matematik&geometri programıdır.

Geogebra, Markus Hohenwarter tarafından 2001 yılında Salzburg Üniversitesi’nde yüksek lisans tezi olarak hazırlanıp, sonrasında uluslararası bir grup tarafından geliştirilmiş, ilköğretimden yükseköğretime kadar tüm kademelerde kullanılabilecek geometri, cebir ve analizi bir araya getiren dinamik bir matematik yazılımıdır.

Geogebra, halihazırda sahip olduğu birçok fonksiyonun yanısıra son dönemdeki güncellemeleriyle üç boyutlu çizimler yapabilmemize de olanak sağlamıştır. Bu da geogebranın kullanım alanını bir kat daha genişletmiştir.

Tüm bu özelliklere sahip olan geogebra programını kendi web sitesinden bilgisayarınıza veya tabletinize ücretsiz olarak indirebilir, siz de dinamik bir matematik yazılımına sahip olarak bu yolculuğu eğlenceli bir şekilde sürdürebilirsiniz. 🙂

Örnek uygulamaları incelemek ve indirmek için tıklayınız.

Geogebra programını indirmek için tıklayınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s