Estella’nın eğitim otobüsü

estella kimdir

Merhaba değerli okurlarım,

Bu haftaki yazıma ‘Estella kimdir?’ sorusuyla başlayacağım. Estella, çocukları seven ve onların eğitimine önem veren bir kadın aslında en kısa tanımıyla. Estella’nın kâr amacı gütmeyen bir vakfı var ve bu vakfın tüm hizmeti, çocuk eğitimi odaklı, özellikle de fırsatı olmayan çocuklar.

Estella, benim dikkatimi çeken çok güzel bir projeye imza atmış bir kadın aslında. Onun hakkında söylenecekler burada birkaç kelimeyle anlatılamaz bence, sadece özetlenebilir. Şöyle ki, daha önce aldığım bir derste ‘sadece fikrini’ geliştireceğimiz bir proje sunmamız istenmişti. Hayali bir projeydi bir bakıma, fırsatınız olsa ne yapmak isterdiniz gibi açık uçlu bir sorunun cevabı gibi. Hâl böyle olunca elbette Estella’nın projesinden daha kapsamlı bir şey tasarlamıştım. Ama mantık aynıydı. Haberi okuduğumda aynı fikirle yola çıktığımızı anladım, ve Estella bu güzel ‘Brilliant Bus’ projesini hayata geçirebildiği için, bence çok şanslı bir kadın, ulaştığı çocuklar da tabi. Projedeki amaç, imkanı olmayan öğrencilere ulaşarak onlara fırsat tanımak. Bu da ‘brilliant bus’ denilen, teknolojik imkanlara sahip, internet bağlantısı olan, Estella’nın kendi tasarımı otobüslerle gerçekleştirilmeye çalışılıyor.

herkesinbir_estellasi_olmali

Amerika’nın Florida eyaletinde hayata geçirilen bu proje, umarım daha da gelişerek dünyanın başka başka yerlerinde yaşayan ve imkanı olmayan çocuklara da ulaşır. Florida’daki çocuklar gibi, diğer imkansızlık çeken çocukların da bir Estella’sı olmalı bence.

Haberin tamamını okumak ve haberle ilgili videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Haftaya umut dolu, güzel başka bir haberle karşınızda olabilmek dileğiyle,

şimdilik hoşçakalın 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s