Akıllı Monitör

document_extracter5

Merhaba değerli okurlarım,

Gelişen teknolojiyle birlikte birçok teknolojik alette yenilikler meydana gelmektedir. Bunun yanında bu teknolojik aletlerdeki gelişme kimi zaman aynı işlevi daha kolay sağlayarak kimi zaman da birden fazla teknolojik aletin işlevini aynı bünyede barındırarak oluyor.

Benim hatırladığım en eski zamanlarda masaüstü bilgisayarlar vardı ve yazıcısı, tarayıcısı, klavyesi, faresi, monitörü gibi tüm donanımları ayrı yer kaplardı. Daha sonra dizüstü bilgisayarlar çıktı ve klavye-fare-monitör birleştirildi. Hatta tablet ve telefonlarda, klavyeyi bile dokunmatik olarak ekrana yerleştirdiler. Ancak bugüne kadar yazıcıyla ilgili olarak hiç böyle bir gelişme duymamıştım. Hem dokunmatik, hem yazıcı olarak da kullanılabilen akıllı monitörler. Eğer gerçekleşirse, muhteşem dizaynlı, kaliteli görüntü özelliklerine sahip kolay kullanılabilir monitörler sayesinde kaliteli çıktılar alınabilecek.

document_extracter

 

Özellikle aranızdan biri, ileride benim gibi ODTÜ İlköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünde okuyup, şu an almakta olduğum teknoloji dersini alırsa, an itibariyle geride bıraktığım poster ödevi için bu monitörlerden kolayca poster çıktılarını alabilecektir. Hatta o zamana kadar muhtemelen Odtü’de bulunacak olan bu monitörlere ulaşmak için o baskı merkezinden bu baskı merkezine koşturmak zorunda kalmayacak, kalitesinden kuşku duymadığı bu monitörlerden yararlanabilecektir.

Teknolojinin gerek günlük yaşamınızda, gerekse eğitim hayatınızda nice kolaylıklar sağlayacağı mutluluk dolu günler geçirmeniz dileğimle,

Haftaya başka bir yazıda görüşmek üzere,

şimdilik hoşçakalın 🙂

Haberin detayları için lütfen tıklayınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s