Öğrenme sürecini somutlaştıran yöntem

mobilekran

Merhaba değerli okurlarım,

Bu hafta da yine matematik eğitiminde de kullanılabilecek güzel bir eğitim teknolojisi haberiyle sizlerleyim. Haberin içeriği öğrencilerin öğrenme süreçlerinin gözlenebilir hale gelmesi aslında, peki ama nasıl? Küçüklüğünüze ait kendi yaptığınız bir resim, yazdığınız bir yazı veya şiir, tuttuğunuz günlük daha sonraki yaşlarda elinize geçti mi hiç? O günlerden bu günlere kendinizdeki değişimi hissettirdi mi size? Cevabınız evetse, haberin devamında bunun günümüze ve okullara uygulanmış halini okuyacaksınız aslında. Sizin için de geçmişe yolculuk gibi yani.

Okumaya devam et Öğrenme sürecini somutlaştıran yöntem

Reklamlar

Yoksul öğrenci ailelelerine müjde

fareel

Merhaba değerli okurlarım,

Bu hafta da yine eğitim alanından güzel bir haber vermek üzere sizlerleyim. Bu haftaki haberim, yoksul öğrenci velilerine. Gelişen teknolojik dünyada çocuğum geride kalıyor diye üzülenlere. Okumaya devam et Yoksul öğrenci ailelelerine müjde

Photomath

1

Merhaba değerli okurlarım,

Bugün sizlerle yeni dönem bir matematik uygulamasını anlattığım, incelediğim bir yazı paylaşacağım. Belki aranızda bu uygulamayı daha önce duyan olmuştur, belki de ilk defa benim yazımda tanışacaklar vardır photomath ile.  Peki nedir photomath ? Gerçekten kolaylaştırır mı işlerimizi sandığımız gibi?

Okumaya devam et Photomath

Sinema tadında eğitim

 

 

 

 

27536331

Merhaba değerli okurlarım,

Bu hafta sizlerle “Eğitimde, sinemada gözlüklerle üç boyutlu film izler gibi teknolojinin kullanıldığı dijital dönem başladı.” başlığı altında okuduğum bir haberi paylaşmak istiyorum. Önceki yazılarımdan da anlaşılabileceği gibi eğitimde farklı zeka tiplerine uygun öğretim yolları kullanmaya ve görselliğe önem veriyorum. Ne de olsa gördüklerimiz, duyduklarımızdan veya okuduklarımızdan daha çok aklımızda kalıyor. İşte bu sebeple, bu haberde okuduğum öğretim yolunu faydalı, ilginç ve yaratıcı buldum.

Okumaya devam et Sinema tadında eğitim

Okul öncesinde matematik eğitiminin önemi

okuloncesimatematik3

Merhaba değerli okurlarım,

Bu hafta sizlere okul öncesinde matematik eğitiminin öneminden ve bu yaşlarda temeli oturtulamayan kavramların ilerde yol açacağı kavram yanılgılarından bahsedeceğim. Yazımın sonunda, bu konuyla ilgili olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir kolejde matematik öğretmenliği yapan ve aynı zamanda Yakın Doğu Üniversitesi’nde doktora öğrencisi olan tecrübeli bir ağızdan bu konuyla ilgili olan bir video paylaşacağım.

Okumaya devam et Okul öncesinde matematik eğitiminin önemi